V sobotu 19. září roku 1846 došlo ve francouzské alpské vesničce La Salette k jednomu z nejvýznamnějších mariánských zjevení. Panna Marie se zjevila jedenáctiletému Maximinovi Giraudovi a patnáctileté Mélanii Calvatové a v slzách jim sdělila poselství, ve kterém varovala celé lidstvo před zlem, kterému nikdo neunikne.
Mélanie a Maximin společně pásli dobytek na vysoko položených pastvinách. Během dne zašli také k nedalekému prameni, kde si Mélanie zapomněla batůžek. Když se pro něj vraceli, uviděli ohnivý kotouč, který se točil. Kotouč se otevřel a v něm seděla dle slov obou dětí „krásná paní“, v prostém oděvu a s věncem růží na hlavě. Děti se nejdříve bály, ale žena na ně vlídně promluvila a varovala je, že jestliže budou lidé neustále urážet Boha, bude se ničit úroda a nastane hlad, při kterém „budou děti umírat v náručích matek“. Pokud se ale lidé obrátí zpět k Bohu, promění se kámen a skály v osivo, které po zasazení do země vydá úrodu.
Panna Marie posléze ještě řekla každému z dětí jejich osobní poselství. Mélanie dostala svolení svoje poselství zveřejnit v roce 1858 – obsahovalo mj. kritiku církve a společnosti a varování před válkami, hladem, nemocemi a příchodem antikristů. Nakonec však zvítězí dobro.
Zpráva o mariánském zjevení v La Salettě se brzy rozšířila a k místu zjevení začaly proudit davy lidí. V roce 1866 byl na místě zjevení dostavěn impozantní trojlodní kostel, kolem něhož se posléze vytvořila řeholní komunita, dnes známá jako Misionáři Matky Boží z La Saletty, resp. Kongregace sester Misionářek Matky Boží z La Saletty.
Více o zjevení Panny Marie v La Salette najdete například ZDE.
TIP! Geograficky nám bližšímu mariánskému zázraku se věnuje kniha Jiřího Kuchaře „Zjevení Matky Boží v Turzovce“, která mapuje událost z roku 1958 (sto let po slavném zjevení ve francouzských Lourdech), kdy se Panna Maria ukázala lesníkovi Matúši Lašutovi na hoře Živčák nad kysuckou osadou Turzovka a později i dalším lidem. Zanechala úžasné poselství a také znamení, viditelná dodnes. Knihu koupíte např. v online knihkupectví nakladatelství Eminent ZDE (doporučujeme využít akci “4 knihy za cenu 2”).
Foto: Wikimedia Commons