VLIV MEDITACE na střevo a mozek
DOMÁCÍ SOBĚSTAČNOST • Netradiční přílohy z volné přírody.
Umění geomantie • Energie skryté v krajině
Tajemná síla pralesa • Jak Amazonie mění lidského ducha
Z obsahu
Síla skromnosti
Nejnovější výzkumy opakovaně dokládají, jak mimořádně důležitý pro zdraví člověka je střevní mikrobiom. Může ovlivnit celkový stav organismu. Vědci nedávno pozorovali usebrané mnichy z tibetských klášterů a prokázali pozitivní vliv meditace na střevo a mozek.
Prokrastinace neboli odkládání
Otálet s něčím je přirozený rys lidské povahy a nikdo proti němu není imunní. Důvody prokrastinace optikou typologie MBTI, která vysvětluje to, co je pro nás více nebo méně příjemné, tedy nezřídka odkládané.
Jazyk, na který jsme zapomněli
Kultura brazilského kmene Huni Kuin se vyznačuje každodenní radostí a dokonalou znalostí psychoaktivních rostlin. Rozhovor s režisérkou LAROU JACOSKI, která o těchto obyvatelích pralesa natočila celovečerní film, v němž ukazuje, jak Amazonie dokáže transformovat lidského ducha.
Imunitní systém
Čínská tradiční medicína v organismu vnímá silný, nebo naopak slabý tok životní energie. O takzvaném imunitním systému nehovoří. Proč se jím tedy zabývá konvenční i alternativní západní lékařství?
Helfštýn – hrad plný zjevení
Mohutný hrad Helfštýn zaujímá krajní výspu nad Moravskou bránou poblíž města Lipníka nad Bečvou. Podle starých pověstí sídlil v mohutném hradě, založeném koncem 13. století, i tajemný templářský řád.
Umění geomantie
Výzkumníci přicházejí s pozoruhodnými vysvětleními role starých megalitických staveb. Jejich tvůrci zřejmě vnímali jemnohmotné energie v krajině a snažili se je udržovat v rovnováze a stabilitě. Pradávné umění se v posledních letech navrací i do vědomí lidí naší civilizace.
Polární záře v Česku?
Zejména v jarních měsících tohoto roku bylo možné fotograficky zaznamenat, a dokonce na vlastní oči uvidět, hned několik polárních září na české i slovenské obloze. Přitom polární záře jsou doménou zejména oblastí v okolí polárních kruhů. Jak je možné, že se najednou objevují i u nás?
Netradiční přílohy místo brambor
V současnosti by se asi málokdo dokázal uživit jako sběrač a přežít jen z kalorií získaných z volné přírody. Přesto i ve třetím tisíciletí je dobré vědět, které rostliny mohou posloužit jako „přílohy“, případně jak si je snadno vypěstovat. Tipy bylinářky Radky Svatošové.
Blahodárná síla stromů
Existoval zvyk, že když se narodilo dítě, otec zasadil strom. O stromech coby živých zásobárnách energie a vztazích mezi stromy a lidmi píše psychotronik a léčitel Josef Schrötter.