ReGeNeRaCe leden 2023

TAJEMNÝ KÓD • Jak srdce ovlivňuje paměť a myšlení
INDIGOVÉ DĚTI v Česku • Minulé životy a reinkarnace očima nejmenších
Einsteinův omyl • V čem se věda blíží mystice
Léčivý Island • S lékařem v hřejivých lagunách

Z obsahu

Paměť srdce 

Cesta k umění transplantace byla dlouhá, ale přinesla mnohá překvapivá poznání. Kromě jiného odhalila takzvaný paměťový přenos, jenž může lidí s transplantovaným srdcem způsobovat osobnostní změny.

Einstein se mýlil, pánové!

Přiblížila se věda mystickému popisu světa? Trojice letošních nositelů Nobelovy ceny za fyziku, Alain Aspect, John F. Clauser a Anton Zeilinger, zbořila Einsteinovu teorii, která měla vysvětlit nesmyslnost mikrosvěta. Jaké důsledky to přináší v praxi?

Astronauti a české potraviny

Rozhodl se, že zásadně změní svůj život, a začal pod vlastní značkou vyrábět zdravé potraviny. Jakub Krejčík připravuje ve spolupráci s NASA pokrmy pro dlouhodobé pobyty ve vesmíru. 

Poselství dětí nového věku

Podle terapeutky Jany  Štrausové nám děti připomínají, že smrtí život nekončí, a že když dospělí něco nevidí, ještě to neznamená, že to neexistuje. Rozhovor o reinkarnaci a českých indigových dětech, které vidí do minulých životů.

Péče o zažívací systém 

Řecký lékař Hippokrates napsal, že člověk se rodí zdravý a všechny nemoci do něj vcházejí s jídlem. Jak tomu zabránit? Byliny na podporu jater, žaludku, slinivky, dvanácterníku a střev.

Teplo z nitra Země

Island je země s mnoha vulkány a neustále probíhající geotermální aktivitou, a proto zde najdeme velké množství minerálních pramenů. V horkých zřídlech a lagunách s MUDr. Davidem Frejem. 

Pravidelný pohyb – proč a jak?

Pro fungování lidského těla je zásadní, aby bylo neustále v pohybu. Fyzická aktivita podporuje pohyb uvnitř nás a drží nás při životě. Rady a tipy, jak se zdravě a přirozeně hýbat. 

Úrazy a ochrana před nimi 

Na ovlivňování pohybového systému je vhodné používat i nervovou reflexní terapii. Jaký je rozdíl mezi ní a klasickou reflexní terapií, vysvětlují manželé Patakyovi, žáci Jiřího Janči.