Největší omyl • BOJ PROTI TUKŮM
O změně klimatu a hodnot s VÁCLAVEM CÍLKEM
Beáta a Július Patakyovi • Podstata reflexní terapie
Bílí šamani umírají za druhé • Poslední rozhovor s léčitelem Leonem Novotným
Z obsahu
Průšvih ve spíži: Jak se mýlíme v tucích
Epidemii civilizačních nemocí způsobily různé faktory, ale dominují zejména dva: nízkotučná strava s převahou nezdravých tuků a konzumace nadbytečného množství sacharidů. Výzkumy dokládají, že živočišné tuky jsou zdravé a pro lidské zdraví nepostradatelné.
Volání po pravdě a odbornosti
Odborníci z řad lékařů o rizicích plynoucích ze skutečnosti, že řešení pandemické situace není od začátku záležitostí lékařskou a vědeckou, ale především politickou.
Vidět svět jinak
Tu a tam se do plánu života vloudí programové chyby. V lepším případě člověka vyvedou z míry, v horší verzi mívají fatální důsledky. Jak se s nimi vyrovnat a pozitivně je zpracovat?
Svět nebude jako dřív
Rozhovor s geologem VÁCLAVEM CÍLKEM. Vědec nabádá ke zpomalení životního tempa a k přehodnocení mnohých obecně sdílených postojů a hodnot. Obává se, že z opravdové osobní svobody jedince se stala falešná hra.
V sevření stresu
Lidské srdce se neustále přizpůsobuje změnám: reaguje na myšlenky, fyzickou zátěž a napětí nervového systému. Klidová tepová frekvence je tak jedinečný indikátor zdraví.
Magie klimatických předpovědí
V posledních letech civilizace zápolí s klimatickou změnou, která ohrožuje vše živé. Podaří se přírodovědcům předpovídat vývoj na desítky let dopředu, abychom se stihli připravit na nejhorší?
Zahrada nad hlavou
Rychle rostoucí městská zástavba připravuje lidstvo o zelené plochy, což v důsledku snižuje kvalitu života a nepříznivě ovlivňuje klima. Architektka radí, jak do zastavěného území vrátit prostřednictvím zelených střech přírodu.
Indie. Svět vnímaný třetím okem
Cesta do jednoho z hlavních center mystických nauk za neuvěřitelnými kousky duchovně založených extatiků a jejich propracovanou filozofií o dorozumění člověka s vlastním tělem.
Luštěniny. Potravina 21. století
Luštěniny jako stěžejní plodiny budoucnosti. Jejich produkce výhodně koresponduje s ochranou přírody i půdního fondu a významně prospívají zejména orgánům kardiovaskulárního, trávicího a vylučovacího systému.