Film Zrcadlení tmy

Pobyt ve tmě rozkryl Jaroslavu Duškovi vnitřní svět, na který ve filmu navazují setkání s inspirujícími bytostmi a místy. 25. 7. 2020 v kině Světozor budou dvě projekce filmu ZRCADLENÍ TMY a besedy Jaroslava Duška a Viliama Poltikoviče s diváky.

Projekce filmu Zrcadlení tmy a beseda Jaroslava Duška a Viliama Poltikoviče s diváky
Kino Světozor, cena: 180 Kč
Sobota 25. 7. 2020
14:30, vstupenky: www.kinosvetozor.cz/5e60b6d…
18:00, vstupenky: www.kinosvetozor.cz/5e5ba3e…
Beseda Jaroslava Duška a Viliama Poltikoviče s diváky bude po obou projekcích, od 14.30 i od 18.00.

Kniha Dunkelterapie – Léčba tmou a vize vnitřního světla vyšla v roce 2006 v nakladatelství Eminent.

„Všiml jsem si, že lidem, kteří vstoupili do tmy a vydrželi v ní, se prožitky posunuly velmi významným způsobem. Na tmu jsem se tedy chystal už několik let, byla to vnitřní příprava, a přišlo mi stále logičtější, že to uskutečním kolem svých dvaapadesátých narozenin, protože pro Toltéky jsou právě tyto narozeniny významné,“ říká Jaroslav Dušek v rozhovoru s Pavlínou Brzákovou, který vyšel v časopisu ReGeNeRaCe v srpnu 2013 (odkaz na rozhovor).

Dunkelterapie

Metodu pobývání ve tmě, takzvanou dunkelterapii, do našich končin poprvé přivezl německý etnolog a terapeut Holger Kalweit, který se na své cestě do Nepálu v šedesátých letech minulého století seznámil s prastarou tibetskou buddhistickou metodou zvanou yangtik. „Sestoupili jsme do jakéhosi podzemního příbytku a v černočerné tmě jsme zaslechli hlas. Mnichovým přáním bylo, pokud jsem dobře rozuměl, rozpuštění omezeného vědomí Já. To bylo moje první setkání s buddhistickou praxí yangtik — terapií tmou, jak ji dnes nazývám.“. Tuto terapii přizpůsobil Holger Kalweit evropským podmínkám.

Kniha TVARYTMY vyšla v nakladatelství Eminent

TVARYTMY

V roce 2014 napsal Jaroslav Dušek, společně se šéfredaktorkou měsíčníku ReGeNeRaCe Pavlínou Brzákovou, knihu TVARYTMY. „Pobyt ve tmě byl pro mě skutečně darem. Mohl jsem si uvědomit, jak jsme vzájemně zachytáváni do společné hypnózy, zakódováni do dohodnuté reality. A jak je to omamné, přirozené, až strašidelně přirozené v našem běžném životě. Ve tmě si uvědomuješ, jaké by to bylo vydávat se do živého pole skutečnosti bez zajištění. Bez předem dohodnutých záchytných bodů, plout volně proudem Života, kde vždycky někoho potkáš. Najednou tě začne tenhle způsob života přitahovat a porozumíš tuláctví lidí, kteří se vymanili ze stereotypu, sebrali se a putovali.“.

Tma si mě zavolala

Jaroslav Dušek doporučil místo k pobytu ve tmě i MUDr. Janu Vojáčkovi. Toho se v rozhovoru pro SPECIÁL ReGeNeRaCe zeptala Renáta Kiara Vargová, co mu pobyt ve tmě dal a co vzal: „Dal mi propojení se srdcem a jeho ctnostmi. Ukázal mi cestu k mojí duši. Pomohl mi uzdravit můj ženský princip. Odpustit ze srdce rodičům a sobě. Nevzal mi nic, jen dal.“ (odkaz na rozhovor Tma si mě zavolala).

Film Zrcadlení tmy

Poznání, že náš svět je naučená realita, kterou můžeme měnit, podpoří udivující návštěva CERNu, koupání v zamrzlé řece, setkání s divokou delfínicí v Irsku, s dětmi, které vidí i se zavázanýma očima, s čistou podivuhodnou přírodou a dolmeny Korsiky, s veselými Maory, pilnými včelami a další. S lehkostí a humorem Jaroslava Duška vstoupíme do vnitřního klidu a harmonie, kde nejsou obavy a strach, kde žije především radost a svoboda.

Oficiální trailer k filmu Zrcadlení tmy

Zvuk: Štěpán Nepraš, Viliam Poltikovič
Hudba: Ladislav Faktor
Střih: Štěpán Nepraš
Scénář, produkce, kamera a režie: Viliam Politikovi

Film ZRCADLENÍ na DVD

MAITREA
Cena 195 Kč
Při platbě kartou – doprava 69 Kč
Na dobírku – doprava 109 Kč
eshop.maitrea.cz/zrcadleni-tmy-dvd

Film ZRCADLENÍ k online přehrání

Aerovod
Online zhlédnutí 90 Kč
Stáhnout film za 150 Kč
Přehrání přímo ve vašem prohlížeči. Budete na to mít 30 dnů. Film dostupný k přehrání i z ciziny.
aerovod.cz/katalog/zrcadleni-tmy

Plakát k filmu Zrcadlení tmy