Co jsme pro vás připravili v novém čísle EXTRA?
2 Motivace životem
6 Bylina: Pivoňka lékařská
10 Léčivá energie: Tajemná příroda Borise Tichanovského
16 Řasy: Zázrak z hlubin
18 Recepty na neuralgické potíže
20 Reflexní terapie: Střeva
24 Recepty pro zdravá střeva
28 Strom: Olše lepkavá
30 Orientální medicína: Detox střev
32 Zelenina: Křen selský
36 Karty: Střelec, Kozoroh
38 Recepty pro zdraví a krásu
42 Zamyšlení: Šamanské umění a prolíná světů
Reflexní diagnostika: Beáta a Július Patakyovi
Lpění na minulosti střevům nesvědčí
Začátkem roku se zaměříme na trávení a střeva. Onemocnění tlustého střeva jsou totiž stále častější, bývají těžko ovlivnitelná a rozvíjejí se v nebezpečné etapy. Proto je nutné reflexní zóně tohoto orgánu věnovat mimořádnou pozornost.
Na přechodu tenkého střeva do tlustého vznikají záněty. Po nějakou dobu se projevují velmi nenápadně, a proto je málokdo vnímá. Pak jakýmsi těžko pochopitelným způsobem přecházejí do sestupné části tračníku a do oblasti sigmoidní kličky. Stává se však, že se i v původním místě zánět zhorší.
Řešení je ve snížení stresového zatížení a zlepšení stravy. Na zánět tlustého střeva je vynikající tinktura z kopretiny řimbaby v ředění nejméně D3 (3 až 6 kapek) a čaj z mochny stříbrné. Čaj je třeba po 14 dnech na jeden týden vysadit, maximální doba užívání je pět týdnů. Prostředkem na čištění a zlep-
šení funkce tlustého střeva je klystýr, dalším řešením jsou saponiny z rostliny yucca shidigera. Účinek je patrný až po delší době užívání (i několik měsíců). V článku najdete tipy, jak a kde masírovat plosku nohy na lepší funkci střev.