Zprava je to s 702 REGENERACE - -

Regenerace Facebook

Přátelé

Eminent - dobré knihy


Předplatné


Rádio Místo setkávání


Spagyria -  zdraví z přírody


REGENERACE Online

HIMÁLAJSKÝ BOJ
SVĚTLANA NÁLEPKOVÁ - PŘÍBĚH VNITŘNÍ TRANSFORMACE

Autor: Silvie ŠPAČKOVÁ

Himálajský boj<br>Světlana Nálepková - příběh vnitřní transformace

Je známá svými procítěnými šansony i filmovými a divadelními rolemi. Úspěch a potlesk však její duši plní jen částečně. Zpěvačka a herečka Světlana Nálepková (56) jednou otevřela třináctou komnatu a už nebylo cesty zpět. Při objevování svého nitra prošla regresní terapií, snažila se pochopit význam svých minulých životů a bojovala s výzvami, které jí přichystalo indické pohoří Himálaj. A vypadá to, že zvítězila.

Už třikrát jste byla v oblasti Malého Tibetu v Indii, pokaždé na měsíc. Co vás tam pořád tak táhne?

Na to neumím moc odpovědět, protože se zpátky domu vracím vždycky v dosti zbídačeném stavu, hlavně fyzicky. Když jsem tam byla poprvé, tak jsem to velké nepohodlí a nedostatečnou hygienu vůbec nepřijala, nadmořskou výšku jsem taky nedala a do toho jsem ještě onemocněla zánětem dutin. Byla jsem tam vlastně celý měsíc nemocná. Byl to docela hardcore.

V jakém smyslu?

Odjela jsem tam s neziskovkou Brontosauři v Himálajích jako dobrovolník učit dramatickou výchovu a brala jsem to jako dovolenou. Ale hned po příletu, kdy přistanete v Ladaku ve 3500 metrech nad mořem, se mi udělalo špatně, točila se mi hlava a tři dny jsem se vzpamatovávala. Pak jsme odjeli do vesnice, kde jsme čtrnáct dní učili, a tam jsem narazila na takový diskomfort, který jsem se nedokázala představit ani ve zlém snu. Nebyla voda, záchod byl jen díra v zemi pro dvacet lidí a jeden kyblík, ve kterém si perete, myjete si vlasy, zaléváte tím tu díru a podobně. Spaní v osmi lidech ve třídě nebo v rodinách, do toho jsem začala mít ty dutiny, začala mi třicetkrát denně téct krev z nosu, z toho jsem měla depresi. A navíc jsem musela učit venku ve vedru, protože v té nadmořské výšce hrozně pálilo slunce. Škola se tam ještě buduje a zrovna třídy, které jsem učila, neměly učebny.

Jak jste se dostala do místní rodiny?

Děti si nás do svých rodin rozebraly. Tam už nebyla ani umývací místnost, prostě nic, jenom jedna obrovská díra přímo v domě, u které nebyly ani dveře, ani světlo. Takže tam jdete s čelovkou a toaleťákem, který si musíte přinést, protože se v Malém Tibetu nepoužívá. Doteď jsem nepřišla na to, jak to dělají. A do toho je vám neustále blbě. Když takové podmínky člověk nečeká, organismus nějak přirozeně reaguje.

Po skončení školy jste se hned vrátila domů?

To ne, měli jsme ještě další dva týdny k dobru, takže jsme vyrazili na trek. Odjeli jsme do hlavního města, kde jsem našla trek mezi dvěma jezery Tso Moriri a Tso Kar. Neměli tam být žádní turisté, jenom jakové a nomádi. Jenom jsem si nevšimla, že budeme v rámci treku přecházet dva průsmyky ve výšce 5700 metrů. Přijeli jsme do základního tábora, který byl ve 4700 metrech, a už tam nikdo nemohl dýchat. V noci jsme se dusili. A to nás ještě čekal pětidenní pochod. Z tohoto místa se nikam nedovoláte ani přes satelit, protože nic nefunguje a nic tam ani není. Prostě musíte jít nebo chcípnout. Takže já jsem se nejdřív rozhodla, že půjdu, a uprostřed treku, že raději chcípnu.

Jak to?

Bylo to naprosto šílené. Ujdete tři kroky a málem se udusíte. V noci jsem nemohla spát, protože jsem se dusila. Ve stanu nás navíc bylo pět a já nechtěla ostatní budit, tak jsem se loučila se životem a představovala si, jak mě pak rozsekají a nechají sežrat supům. A vždycky ráno jsem se trochu vzpamatovala, vzala jsem si ibalgin, protože mě hrozně bolela hlava, a vyrazili jsme dál. Bylo to ale tak strašně náročné, že jsem svoje kamarády prosila, ať mě tam nechají. Už jsem vážně nemohla dál. Moje neteř Anička, která tam byla se mnou, mi říkala: "Tetičko, prosím tě, neumírej a pojď." Byla jsem ale ve stavu, že už nejdu ani krok. Vzdala jsem to.

Připravila Silvie ŠPAČKOVÁ. Celý rozhovor najdete v říjnové REGENERACI.

Zdraví z REGENERACE

Více informací...

Rozhovory REGENERACE

Více informací...

Knižní tipy REGENERACE

Více informací...

Esoterické fenomény

Více informací...

Vyhledávání

Vyhledat:  

Keltský telegraf Online na Facebooku

Akce našich přátel - inzerce

Informace

  • Píšete redakci a žádáte odpověď? Přiložte ofrankovanou obálku se zpáteční adresou.
  • Chcete-li doporučit léčitele, obraťte se každou středu od 13:00 do 16:00 na MUDr. Petra Sedláčka a konzultantku Marii Příhodovou na tel.: 233 350 013
  • Už jste si předplatili REGENERACI? Za výtisk zaplatíte 28,50 Kč/1,43€ (43 Sk) a časopis dostanete domů tři dny po vydání. Nabízíme i rychlejší objednání prostřednictvím mobilního telefonu (viz OBJEDNÁVKA).

Kde nás najdete?

Astrovíkend, esoterický festival